Nie ma pasażerów na statku kosmicznym ziemia, wszyscy jesteśmy załogą.

Marshall McLuhan

MARCIN PINIAK - PIRACKIE WIEŚCI

Zawodowo zajmuje się szeroko pojętym zdrowym i świadomym żywieniem, jako wegetariański i wegański kucharz gotuję na warsztatach rozwojowych, prowadzę warsztaty gotowania i wykłady z praktycznych elementów Tradycyjnej Dietetyki Medycyny Chińskiej, którą zgłębiam w wolnych chwilach. Studiowałem dziennikarstwo i fascynuje mnie aspekt komunikacji, a szczególnie tej jaką nawiązujemy sami z sobą przekierowując uwagę z zewnętrznego świata ku naszej autentycznej naturze pełnej miłości i współczucia.

Z gotowaniem jestem związany od blisko piętnastu lat. Pracowałem w profesjonalnej gastronomii w kraju i za granicą w wegańskich i wegetariańskich restauracjach (Londyn – InSpiral, Planet Organic, Warszawa – Vege Miasto, Gruszki & Pietruszki, Wegemama, Wegeguru), robiłem wegańskie kateringi, jednak przede wszystkim gotuję na warsztatach rozwojowych, gdyż ta forma jest mi najbliższa. Kuchnia roślinna jest zarazem praktykowaniem współczucia w jego praktycznym i konkretnym wymiarze, jest również ze samej swej istoty praktyką uważności i medytacją nad współzależnością zjawisk. To podstawa ludzkiej kultury i wszelkich tradycji ludzkiej społeczności i wspólnoty. To bezpośrednie połączenie z istotą życia i życzliwością.

Jestem zwolennikiem prostej i zdrowej kuchni, a swoją wiedzę opieram na bardzo spójnym i holistycznym zakresie wiedzy dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej – świadomy sposób przyrządzania i komponowania jedzenia oparty na harmonijnej wiedzy z zakresu żywienia i traktowania pokarmu jako lekarstwa.

CZYLI OPOWIEŚCI ZNAD NOŻA 

BLOG: https://pirackakuchnia.com/
FB: https://www.facebook.com/taowkuchni/
INSTA: https://www.instagram.com/taowkuchni/
YT: https://www.youtube.com/@taowkuchni

PINIAK BLOG

BLOG: https://piniak.blog/
FB: https://www.facebook.com/piniakblog/
INSTA: https://www.instagram.com/piniakblog/
YT: https://www.youtube.com/@piniakblog

W całym tym oszałamiającym zgiełku i furii odwieczne pytania ludzkiej kondycji – „Kim jestem? Dlaczego tu się znalazłem? Jak stawię czoło innym? Jak stawię czoło śmierci?”- wydają się dalekie i mgliste, jak te niejasne zagadki, które nauczyliśmy się odkładać na bok na rzecz kwestii bardziej pragmatycznych i przynoszących korzyść. Trudno się przebudzić gdy wszyscy biegamy dookoła jak lunatycy po amfetaminie. Podejrzewam, że jeśli nie znajdziemy wolnego zakątka gdzieś w obrębie naszych małych kawałków czasoprzestrzeni, to podobne kwestie nigdy nie staną w całej swej nieubłaganej grozie. Maszyny mediów nie dostarczą nam tych płodnych, pustych obszarów, podobnie jak kupno samochodu sportowego nie rozwinie przed nami jednej z tych wspaniałych szos, jakie pokazują w telewizji. Takie obszary znajdują się z dala od dróg, poza regularnymi sieciami. Znajdują się także poza zasięgiem wszelkich przyrządów. Są bowiem dziurami w sieci.

Eric Davis – TechGnosis

Subscribe to Pirackie Wieści

Marcin Piniak Newsletter

People

Moc Serca czyli Pirackie Wieści - Newsletter